Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Zabawki dla dzieci w wieku 0-12 miesięcy

Ilość produktów: 229

Zabawki dla niemowląt bezsprzecznie kojarzone są z dzieciństwem i towarzyszą maluchom w zasadzie od chwili narodzin aż do momentu, gdy dziecko samo uzna, że są mu już niepotrzebne. Z zabawkami dla dzieci jest tak, że spełniają swoją rolę wówczas, gdy są odpowiednio dobrane do wieku i możliwości dziecka. Zabawki dla dzieci 0-12 miesięcy przede wszystkim mają wspierać edukację sensoryczną.

Jakie wybierać zabawki dla niemowląt w wieku od 0 do 12 miesiąca życia?

Noworodkowi, który dopiero zapoznaje się z nowym środowiskiem, wystarczy mama, jedzenie i spanie. Pamiętajmy, że rolą zabawki dla noworodka jest nie tylko dawać radość, ale ma ona za zadanie stymulować rozwój fizyczny i umysłowy. Pierwszą zabawką, którą wykaże zainteresowanie nasza pociecha (około 2 miesiąca życia) będzie karuzela do łóżeczka. Wprawdzie pociecha początkowo tylko się jej przygląda, ale za chwilę nauczy się wodzić wzrokiem za ruchomymi elementami, wyciągać do nich rączki (niemowlę taki małymi kroczkami zdobywa nowe umiejętności). Kolejne - zabawki dla 3-4 miesięcznego dziecka to grzechotki. Sam jej jeszcze nie chwyci, ale zaciśnie na niej piąstkę), za chwilę odkryje, że potrafi nią poruszyć, a ona wyda dźwięk. Zacznie też “smakować” przedmioty.

Kreatywne zabawki dla 3, 6 i 8 miesięcznego dziecka

Idealnie dla takiego malucha sprawdzają się maty edukacyjne. Coś ciekawego z każdej strony zachęca dziecko do działania (sięganie, turlanie się, chwytanie, odkrywanie). Zabawki dla półrocznego dziecka, które samodzielnie siedzi i ma coraz sprawniejsze dłonie to wszystkie, którymi można manipulować, przekładać, rzucać, słowem - “badać” na wiele sposobów - piankowe klocki, książeczki, sortery, szeleściki, metkowce. Siedmiomiesięczne zainteresują zabawki, za którymi będzie raczkować - piłki dla dzieci, czy chodzący miś, klocki, z których ustawi swoją pierwszą wieżę. Kolejne atrakcyjne zabawki dla 6 lub 8 miesięcznego dziecka to muzyczne typu bębenek, a kiedy maluch stawia pierwsze kroki – pchacze czy jeździki.

Trudno wymienić w jednym miejscu wszystkie dobre zabawki dla niemowląt. Zapraszamy zatem do naszego sklepu, gdzie w jednym miejscu zgromadziliśmy zabawki dedykowane dzieciom w tym wieku.

pixel