Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

książki dla dzieci

Ilość produktów: 373

Bajki i książki edukacyjne dla dzieci

Pamiętacie akcję “Cała polska czyta dzieciom”? Nie bez powodu podjęto się jej organizacji. Wielu rodziców zapomniało bowiem o tym, że książki dla dzieci są najlepszymi przyjaciółmi i nauczycielami, że czytanie odgrywa ważną rolę w rozwoju maluchów, że książki uczą i wzbogacają dziecięcy świat. I nie chodzi tu tylko o szkolne podręczniki, ale o wszelkie książeczki edukacyjne - obrazkowe, bajki, historyjki, przygodowe, dzięki którym maluchy w naturalny sposób przyswajają wiedzę. Już poświęcenie 20 minut dziennie (jak zalecają psycholodzy i pedagodzy) na czytaniu dziecku, daje ogromne korzyści. Dziecięca literatura jest niezwykle bogata. Pisarze, ilustratorzy i wydawnictwa dbają o to, byśmy mogli i maluszkom, i kilkulatkom zapewnić odpowiednie do potrzeb i możliwości książki edukacyjne dla dzieci wspierające rozwój.

Bajki dla 4 i 5 latka

Już obcowanie niemowlęcia z książeczką obrazkową, pierwsze proste rymowanki to olbrzymi wkład w jego rozwój. Interesująca szata graficzna, faktura i forma przyciągają wzrok. Dostarczanie bodźców to nieodzowny element kształtowania integracji sensoryczno-motorycznej. Na bazie obrazków dziecko poznaje świat, obrazki stymulują rozwój mowy, ćwiczą skupienie uwagi i pamięć, motorykę. Przedszkolaki uwielbiają bajki, baśnie, opowiadania. Dzięki nim rozbudowują ciekawość świata, rozwijają wyobraźnię, poszerzają słownictwo, kształtują inteligencję emocjonalną. Książeczki edukacyjne dla dzieci przygotowują do samodzielnego czytania, pisania. Pod tym względem sprawdzają się kolorowanki czy książeczki w formie zadań i ćwiczeń powstające pod okiem specjalistów i dedykowane określonej grupie wiekowej. Bez problemu znajdziemy więc bajki edukacyjne dla 4 latka i dla 5 latka.

A ponieważ dla nas dzieci są ważne, nie mogło w ofercie naszego sklepu internetowego zabraknąć książeczek dla dzieci. Bajki i książeczki edukacyjne dla dzieci to wybrane, ciekawe propozycje, wśród których znajdziesz odpowiednie dla Twojej pociechy. Takie, które z pewnością zainteresują małych czytelników. Ciekawymi zabawkami, które rozwijają dziecko są gry edukacyjne lub puzzle 3D dla dzieci

pixel