Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Klocki piankowe

Ilość produktów: 2

Klocki należą do tych zabawek, którymi zabawa nigdy się nie nudzi. Lubią je dzieci - te całkiem małe, trochę starsze, a nawet całkiem duże. Sentymentem darzą całe pokolenia. Zalecają je do zabawy psycholodzy i pedagodzy. Jak różne potrafią być klocki – wystarczy zajrzeć do sklepu z zabawkami. Klocki piankowe, drewniane, plastikowe, czy klocki techniczne. O odmiennych kształtach, kolorach, fakturach i możliwościach zabawy. Jakie klocki kupić dziecku? Kiedyś wybór był prostszy, bo i oferta skromniejsza. Dzisiaj zabawki to “kolorowy zawrót głowy”.

Budowle domów, rakiet i robotów z klocków piankowych

Lekkie, duże klocki piankowe wzorowane na klasycznych, takich jak klocki drewniane, to propozycja dla najmłodszych pociech. Są bezpieczne w użytkowaniu (posiadają odpowiednie certyfikaty), doskonałe do pierwszych zabaw manipulacyjnych i konstrukcyjnych. Dzięki nim maluch ćwiczy motorykę, poznaje faktury, kształty i kolory. Starszym dzieciom z pewnością spodobają się klocki piankowe 3D do budowania przestrzennych konstrukcji. Z klocków piankowych można konstruować nie tylko domy, ale zwierzęta, a nawet roboty i rakiety.

Klocki piankowe dla dzieci w formie puzzli

Równie ciekawą propozycją rozwijającą umiejętności i zdolności u dzieci są puzzle piankowe. Dla młodszych szkrabów - duże elementy, niewielka ilość. Dla starszych – więcej mniejszych elementów. Puzzle ćwiczą analizę i syntezę (umiejętność niezwykle ważna przy nauce czytania), koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę. Dostarczają wiadomości o otaczającym świecie. Zarówno klocki piankowe dla dzieci jak i puzzle można wykorzystać do ćwiczeń w mówieniu, liczeniu, poznawaniu kolorów, kształtów, stosunków przestrzennych – pamiętając jednocześnie, że zabawka służy do zabawy i ma dawać dziecku radość. Wspólne układanie klocków z dzieckiem wzmacnia więzi, jest okazją do rozmów i sposobem na nudę. Klocki to zawsze trafiony prezent. Dlatego jeśli chcesz sprawić radość dziecku, podaruj mu klocki. W sklepie Jokomisiada czeka wiele kreatywnych zestawów.

    pixel