Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Klocki techniczne

Ilość produktów: 16

Zabawki dla dzieci to cała gama produktów, od których trudno oderwać wzrok (szczególnie dzieciom). Od tradycyjnych lalek, pluszowych misiów, samochodzików, poprzez różne klocki aż po interaktywne cudeńka - sklepowe półki kuszą ofertami. Jak znaleźć wśród tej mnogości zabawki wartościowe? Klocki to najlepszy wybór, a wśród nich klocki techniczne i konstrukcyjne - o ile są odpowiednio dobrane do wieku, umiejętności i zainteresowań dzieci.

W czym tkwi wyjątkowość klocków konstrukcyjnych i technicznych?

Wszystkie klocki (bez względu na to jak się nazywają) należą do zabawek, którymi zabawa rzadko się nudzi. Kolorowe elementy o przeróżnych kształtach, kolorach, różnych systemach łączenia to idealna "pożywka" dla uruchomienia wyobraźni, pobudzenia kreatywności, kształtowania logicznego myślenia. To narzędzie do wspierania motoryki i koordynacji ręka-oko, koncentracji i budowania więzi społecznych. Klocki techniczne i konstrukcyjne dają dodatkowo możliwość zapoznania się z prawami techniki, mechaniki, kształtują myślenie przestrzenne. Jakkolwiek naukowo to brzmi, to krótko mówiąc klocki to mądre zabawki, które pomagają radzić sobie dziecku w codziennym życiu i przygotowują do podejmowania nowych wyzwań w dorosłości.

Zabawa klockami konstrukcyjnymi ma tę cechę, że nie tylko pokazuje możliwość i uczy umiejętności układania budowli zgodnie z instrukcją załączoną w pudełku, ale pozwala bawić się nimi tak, jak podpowiada dziecku wyobraźnia.

Dlaczego jedne dzieci chętnie budują z klocków, inne nie?

Jeśli dziecko niechętnie sięga po klocki kreatywne czy techniczne, być może jeszcze do nich nie dorosło (są za trudne). Czasem wystarczy dziecku podpowiedzieć, pokazać możliwości zabawy i wspólnie z dzieckiem poukładać. By klocki spełniały swoje zadanie, a więc dawały dziecku radość z zabawy, uczyły i rozwijały umiejętności, powinny być dobrane do wieku, umiejętności i zdolności dziecka. Przykładowo dla młodszych dzieci bardziej odpowiednie mogą okazać się klocki piankowe.

Wybierając klocki techniczne w naszym sklepie Jokomisiada masz możliwość zapoznania się ze specyfikacją produktu, dzięki temu bez problemu znajdziesz takie, które odpowiadają potrzebom dziecka.

    pixel