Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

rowerki, rowery dla dzieci

Ilość produktów: 51

Pierwszy rowerek dziecięcy i modele dla większych dzieci

Pierwszy rowerek, z którym styczność na ogół mają dzieci to tzw. rowerek biegowy. Dwulatki świetnie sobie radzą z takim sprzętem. Można go zaproponować już nawet półtorarocznemu "spryciarzowi". Zaleca się, by przygodę rowerową dziecko zaczęło od biegówki, która przygotowuje do jazdy na tradycyjnym dwukołowcu z pedałami, ucząc utrzymywania równowagi, skrętów i zwrotów. Jeśli czujesz, że dla Twojego malucha jest jeszcze zbyt wcześnie na pierwszy rowerek - zainteresuj się jeździkami dla dzieci. Są one znacznie bardziej stabilne i mogą przygotować dziecko do nauki jazdy rowerem.

Zwykle około 3. roku życia dziecko jest gotowe przesiąść się z rowerka biegowego na jednoślad z pedałami. Nie jest to jednak regułą, gdyż dzieci rozwijają się w różnym tempie i nie wszystkie w jednakowym czasie są gotowe do jazdy na tradycyjnym rowerku. Należy wziąć pod uwagę, że maluchy traktują rower dziecięcy jako zabawkę i jeśli im się jazda nie spodoba (pamiętaj nic na siłę), rowerek pójdzie w kąt. Dzieci powinny się z rowerkiem oswoić i dopiero przymierzyć się do jazdy.

Jaki rower wybrać dla dziecka?

Dzieciom są dedykowane rowerki na kołach 14, 16, 18 i 20''. Producenci zwykle podają dla dziecka w jakim wieku jest przeznaczony rower (dla 4-6-latków sugerowany 16''). Lepiej jednak nie inspirować się kryterium wiekowym, a wzrostowym. Rowerki dla dzieci odpowiednio dobrane zapewniają bezpieczniejszą i łatwiejszą jazdę. Rowerek dziecięcy powinien być lekki, dobrze, gdy ma dodatkowe boczne kółka i kijek asekuracyjny (dla początkujących). Ważne, by miał siedzenie dostosowane do dziecka, sprawne hamulce, osłonę kierownicy i łańcucha. W przypadku rowerków dziecięcych istotny jest także ich wygląd. Im ciekawszy, tym rowerek atrakcyjniejszy. Producenci prezentują rowery dla chłopców i rowery dla dziewczynek, które technicznie niczym się nie różnią, jedynie wyróżnia je kolorystyka, grafika ramy czy dodatkowe akcesoria.

U nas zakupisz rower dziecięcy odpowiedni dla Twojego malucha - ładny, wysokiej jakości, spełniający normy bezpieczeństwa - idealny dla początkujących cyklistów.

pixel