Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Jakie książki dla dziecka wybrać? Nasze propozycje

2023-10-30
Jakie książki dla dziecka wybrać? Nasze propozycje

Chcesz zadbać o rozwój swojego dziecka? Jeśli tak, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w odpowiednie książki, które pozwolą Wam lepiej spędzać wspólny czas, a także szybciej zdobywać wiedzę Twojemu maluszkowi. Sprawdźmy, jakie są najlepsze książki dla dziecka, które zdecydowanie warto mieć w domowej biblioteczce.

Jakie książki dla dzieci wybierać?

Zanim przejdziemy do konkretnych propozycji, chcemy wskazać, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze. Wszystko zależy oczywiście od wieku, zainteresowań i poziomu czytania dziecka. Trzeba też pamiętać, że każde dziecko jest inne, dlatego nie warto się zniechęcać, jeśli konkretne lektury mu nie odpowiadają. Na rynku jest bowiem tak wiele propozycji, że z łatwością znajdziemy odpowiednie książki dla dzieci.

Polskie klasyki

Najlepsze książki dla dzieci to bez wątpienia m.in. klasyki autorów takich jak Julian Tuwim oraz Jan Brzechwa. Przykładem jest „Słoń Trąbalski”, czyli obowiązkowa i zabawna lektura do czytania dla każdego dziecka. Do tego ze wspaniałymi, przyciągającymi wzrok obrazkami, które z pewnością przypadną do gustu maluchom. Natomiast starszym dzieciom na pewno spodobają się książki z większą liczbą wierszy tych autorów, idealne do wieczornego czytania do poduszki.

Książki edukacyjne

Książki są doskonałym sposobem na to, aby w przyjemny sposób przekazywać dziecku wiedzę o świecie oraz uczyć bezpiecznych zachowań. Przykładem jest „Co wolno, a czego nie? Książka o bezpieczeństwie”, która w przystępny sposób pokazuje, jak należy zachowywać się na drodze, czym zajmuje się policja oraz gdzie zadzwonić, gdy coś nam zagraża. Dzięki formie obrazkowej dziecko szybko zapamięta takie informacje.

Malucha warto także uświadamiać ekologicznie. Dlatego też polecamy książkę pt. „Mały ekolog. Akademia przyjaciela przyrody”. To wspaniałe kompendium wiedzy, dzięki któremu dziecko dowie się, jak dbać o przyrodę, segregować odpady oraz oszczędzać wodę.

Książki rozwijające zainteresowania

Najlepszym rozwiązaniem, aby zachęcić dziecko do czytania, jest przekazanie mu lektur związanych z jego zainteresowaniami. Przykładem są książki o kosmosie, takie jak „Lot w kosmos”. To pozycja idealna jako jedna z pierwszych książek dla dziecka, które dopiero nauczyło się czytać. Przy tym jest niezwykle angażująca ze względu na poruszaną tematykę oraz kolorowe obrazki.

Dzieci zazwyczaj uwielbiają też zwierzęta. Dla tych pociech dobrą propozycją będzie książka pt. „Niezwykły dzień... W zoo” idealna do czytania, ale też oglądania wspaniałych obrazków!

Książki z naklejkami

Dzieci uwielbiają naklejki. Dlaczego by więc nie połączyć ich z ciekawą książką? Przykładem takiego mariażu jest „Album z naklejkami. Egzotyczne zwierzęta”, czyli propozycja z wieloma informacjami poszerzającymi wiedzę dziecka, ale i stanowiąca dla niego doskonałą rozrywkę. Dlatego też maluch jednocześnie bawi się i uczy, co stanowi najlepsze połączenie na spędzanie wolnego czasu.

Klasyki dla starszaków

Najlepsze książki dla starszego dziecka w wieku wczesnoszkolnym? Także i tutaj mamy kilka kultowych propozycji, takich jak:

  • „Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupéry,
  • „Kubuś Puchatek" - A.A. Milne,
  • „Królowa Śniegu" - Hans Christian Andersen,
  • „Dzieci z Bullerbyn" - Astrid Lindgren,
  • „Charlie i fabryka czekolady" - Roald Dahl,
  • „Dziennik cwaniaczka" - Jeff Kinney.

Które książki dla dzieci wybrać? Mamy nadzieję, że jak opiekun skorzystasz z naszych propozycji. Zachęcamy jednak do tego, aby kolekcja w Waszym domu cały czas poszerzała się o nowe pozycje. Dzięki temu dziecko będzie miało stale dostęp do nowych książek, zakocha się w czytaniu i będzie szybciej się rozwijać!

pixel