Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

zabawki plastyczne

Ilość produktów: 127

Dzieci bardzo lubią tworzyć, jednak muszą widzieć efekty swoich starań. Twórcze działanie bardzo dobrze wpływa na ich rozwój, rozwija umiejętności manualne, kreatywność, uczy cierpliwości i logicznego myślenia. Oddziałuje na organizm malucha wielokierunkowo. Tak też jest w przypadku zabawek artystycznych dla dzieci. To właśnie one odgrywają ważną rolę w procesie rozwoju dziecka na każdym jego etapie. Nie każde dziecko w przyszłości zostanie artystą, jak też nie każde będzie śpiewać na wielkiej scenie czy też tworzyć nowe programy. Jednak zabawki plastyczne to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa. 

Dlaczego zabawki plastyczne dla dzieci to doskonały wybór?

Każda zabawka kojarzy się dziecku z przyjemnością. Jeżeli jeszcze można z nią coś dodatkowo zrobić, zmienić czy wykorzystać w celu stworzenia czegoś własnego, to możemy być przekonani o radości i satysfakcji naszej pociechy. Zestawy kreatywne i plastyczne dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię. Przenoszą je w świat fantazji, który odbiega od rzeczywistości, kreują własną przestrzeń. Poprzez artystyczną zabawę, dziecko poznaje świat, zagłębia jego tajemnice, ma też coraz więcej swoich własnych spostrzeżeń. Lepiąc z plasteliny, układając mozaiki, malując wodnymi kredkami czy też tworząc obrazek z kolorowego piasku, jest zmuszane do intensywniejszego myślenia. 

Jakie zabawki plastyczne dla malucha?

Zestaw kreatywny plastyczny dla dzieci powinien być przystosowany do ich poziomu rozwoju i umiejętności, a więc też do wieku. Warto jest zacząć od najłatwiejszej czynności, czyli rysowania kredkami lub lepienia z plasteliny. Idealne zabawki plastyczne 2-latka to na pewno ciastolina z foremkami i tablica piaskowa z rysikiem. Dobrą opcją zabawki plastycznej dla 5-latka będzie już kreatywny zestaw magnesów ZRÓB TO SAM, zestaw przeznaczony do samodzielnego wykonania misia i maszynka do robienia bransoletek. 8-latek ucieszy się ze spirografu i zestawu kolorowych koralików do samodzielnego wykonywania bransoletek, breloczków do kluczy i zawieszek do plecaka. Jeśli Twoje dziecko lubi zabawki artystyczne zaproponuj mu również instrumenty muzyczne dla dzieci, niech rozwija swoją pasję!

pixel