Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Prezent na dzień dziecka w zależności od wieku

2022-05-13
Prezent na dzień dziecka w zależności od wieku

Jaki prezent na dzień dziecka wybrać? Warto zacząć od kontaktu z rodzicami dziecka i zapytać o aktualne zainteresowania malucha. Przy okazji upewnisz się, że nie kupisz zabawki, którą już ma. Pamiętaj również o tym, aby dostosować prezent do wieku dziecka. To bardzo ważne, aby upominki na dzień dziecka, były odpowiednie. W artykule znajdziesz podpowiedzi, które ułatwią Ci wybór.

Prezent na dzień dziecka dla najmłodszych 0-12 miesięcy

Upominek na dzień dziecka dla najmłodszego malucha przede wszystkim powinien być bezpieczny i dostosowany do jego wieku. To czas, gdy sprawdzą się wszelkie grzechotki, również te grające. Polecamy również wszelkie szeleszczące przytulanki np. w kształcie misia. Szeleściki mają kontrastowe kolory, aby skupiać wzrok dziecka i zapewnić mu prawidłowy rozwój w pierwszych tygodniach życia. Dobrym pomysłem jest również zestaw gryzaków w kształcie zwierzątek. Sprawdzą się podczas ząbkowania malucha. Gryzaki są wykonane z silikonu i ich głównym zadaniem jest masowanie dziąseł. Każdy kształt dopasowany jest do rączek małego dziecka.

Prezent na dzień dziecka dla rocznej dziewczynki lub chłopca

Idealnym prezentem dla najmłodszych będą wszystkie interaktywne zabawki. Dzieci w tym wieku zaczyna już coraz więcej interesować. Świetnym przykładem jest np. autobus wesoły interaktywny. To zabawka, która samodzielnie jeździ, zmienia kierunek, jak napotka przeszkodę, ale również może być sterowana samodzielnie przez dziecko. Pojawiają się pierwsze elementy muzyczne i migające światła. Zabawka sprawi na pewno wiele radości. Warte uwagi są również jeździki dziecięce i to kolejny prezent, który na pewno ucieszy malucha. Zachęci do aktywności, wspomaga rozwój motoryki i ułatwi w przyszłości naukę jazdy na rowerze.

Prezent na dzień dziecka dla 2 latka

Rowerek biegowy to zabawka, z której z pewnością ucieszy się każdy dwulatek. Rozwija zdolności motoryczne, koordynację ruchową, dziecko ćwiczy przede wszystkim nogi, ale również ręce oraz równowagę. Dobrym pomysłem na prezent dla dwulatka na dzień dziecka będzie także wodny plac zabaw czy namiot. W końcu warto już od najmłodszych lat zachęcać dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z kolei do zabawy w domu (ale nie tylko) polecamy również książeczki o wozie strażackim, koparce i innych pojazdach. To czas, w którym dziecko zaczyna już bawić się klockami. Dla najmłodszych polecamy ekologiczne drewniane klocki, dzięki nim dziecko poznaje również pierwsze cyfry i litery, które będą pomocne na kolejnym etapie rozwoju.

Zabawki na dzień dziecka od lat 3

Trzylatek na pewno ucieszy się z klocków. To czas, kiedy składa się najwyższe budowle. Trzylatki uwielbiają również namioty w stylu tipi. To idealne miejsce na kryjówkę i do przechowywania skarbów. Namiot można rozłożyć w dowolnym miejscu, nie wymaga dużej przestrzeni. Sprawdzi się również do zabaw na balkonie lub w ogrodzie. Pamiętaj również, że liczy się przede wszystkim pomysł. Dużo więcej radości sprawisz dziecku, dając mu samochodzik z ulubioną postacią z bajki za kilkanaście złotych, niż pojazd, na który wydasz kilkaset złotych. Często również dziewczynki mają inne zainteresowania od chłopców, dlatego szczególnie warto jako prezent dla 3-letniego chłopca rozważyć pojazdy RC, klocki techniczne czy zabawkowe narzędzia, a dla 3-letnich dziewczynek: domki dla lalek, lalki oraz zabawki kreatywne.

Prezent na dzień dziecka dla przedszkolaka

Upominek na dzień dziecka dla przedszkola to już ogromne pole wyboru. W tym wieku dziecko ma zazwyczaj sprecyzowane zainteresowania, dlatego na tym etapie warto uzgodnić z rodzicami zakup konkretnego prezentu. Przykładowo jeżeli maluch interesuje się muzyką, to można kupić mikrofon bezprzewodowy do karaoke, Keybord Organy lub nawet gitarę elektryczną. Wiele radości sprawić mogą także zabawki sportowe i do ogrodu, np. rowerek dziecięcy, huśtawka, bocianie gniazdo, trampolina dla dzieci czy auto na akumulator.

pixel