Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Prezent na mikołajki dla dzieci - 5 pomysłów

2022-10-11
Prezent na mikołajki dla dzieci - 5 pomysłów

Mikołajki to doskonała okazja na podarowanie dziecku drobnego upominku, dzięki któremu spędzanie zimowych dni czy wieczorów stanie się jeszcze przyjemniejsze. W takim przypadku postaw na angażujący prezent na mikołajki dla dzieci. Zwróć uwagę na rozwój, rozrywkę dla całej rodziny bądź rodzeństwa oraz zabawę. Z pewnością pomogą Ci nasze inspiracje.

5 inspiracji na fajne prezenty na mikołajki

Gry edukacyjne

Chcesz nauczyć dziecko liczenia, obsługi zegara, części ciała lub nazw zwierząt? Najskuteczniejszym sposobem jest zabawa, a przede wszystkim gry edukacyjne i logiczne, które angażują całą rodzinę. Taki prezent na mikołajki dla dziecka szczególnie spodoba się maluchom do 5 lub 6 roku życia

Gry edukacyjne mogą mieć przeróżną formę, dzięki czemu to naprawdę fajne prezenty na mikołajki. Możesz postawić na model w formie zjeżdżalni, po której ma przedostać się kolorowa kulka. Ciekawym rozwiązaniem są też domino, puzzle-łamigłówki, literki z magnetyczną tablicą do nauki alfabetu, a także szachy i warcaby.

Puzzle dla całej rodziny

Kolejna klasyka, która angażuje całą rodzinę i sprawi, że przyjemnie spędzicie grudniowe popołudnie – chodzi tu oczywiście o puzzle dla dzieci. To dobry prezent na mikołajki dla dziewczynki i chłopca w każdym wieku. Wystarczy, że zdecydujesz się na opcję dostosowaną do wieku dzieci. Najmłodszym spodobają się duże wersje po 25 elementów. Jeśli szukasz czegoś bardziej wymagającego bądź po prostu chcesz obdarować starsze dziecko, to zdecyduj się na przestrzenne puzzle, produkty z bardziej skomplikowanym obrazkiem bądź modele z przynajmniej 100 elementami.

Koniecznie zwróć uwagę na obrazek, jaki ma powstać po ułożeniu puzzli. Doskonale sprawdzają się postacie z ulubionych zabawek, pojazdy, zwierzęta, a nawet mapa Polski.

Rozwijające instrumenty muzyczne

Muzyka ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka, dlatego warto zadbać o to, żeby zarówno maluchy, jak i starsze dzieci miały z nią regularny kontakt. Właśnie z tego powodu warto podarować im instrumenty muzyczne. W ten sposób nie tylko poznają nowe dźwięki, ale też wzmacniają naturalne predyspozycje do śpiewu czy gry.

Prezent na mikołajki dla dziecka w postaci instrumentu uczy także prawidłowej reakcji na gesty czy zachowania. Poza tym maluch zacznie rozumieć, że np. w zależności od siły, z jaką uderza w bębenek, może uzyskać zupełnie różne dźwięki. Oprócz tego gra na cymbałkach, saksofonie, dziecięcym pianinie, gitarze czy organach dla dzieci wspomaga pamięć i kreatywność.

Zauważ, że bez problemu znajdziesz instrumenty muzyczne dla dzieci w różnym wieku - dobierzesz odpowiednie dla niemowlaków i znacznie starszych dzieci. Dodatkowo to bardzo uniwersalny upominek, więc sprawdzi zarówno jako prezent dla chłopca na mikołajki, jak i dla dziewczynki.

prezent na mikołajki dla dzieci - Organy Keyboard z mikrofonem 61kl czerwone

Organy Keyboard z mikrofonem 61kl czerwone 

Drewniane klocki bądź plastikowe

Każdy chłopak ucieszy się z nowego zestawu plastikowych klocków – dla młodszych dzieci idealnie sprawdzą się drewniane klocki, które są większe, a tym samym nie ma ryzyka połknięcia. Taki prezent dla chłopca na mikołajki to prawdziwa klasyka, która nie tylko zapewnia mnóstwo zabawy, ale przede wszystkim wspiera rozwój dzieci. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, poprawia zdolności manualne, a do tego wpływa pozytywnie na pamięć i umiejętność łączenia ze sobą różnych elementów. Ciekawą propozycją są także kreatywne klocki konstrukcyjne. Będą one idealne na prezent dla starszych chłopców i wspomogą rozwój umiejętności technicznych.

Zestaw do samodzielnego wykonania biżuterii

Prezent na mikołajki dla dziewczynki może rozwijać kreatywność i wspierać twórczą działalność – z pewnością zapewnią to zestawy do zdobienia paznokci oraz zestawy do samodzielnego wykonania biżuterii. Z pomocą kolorowych koralików, żyłek i wielu ciekawych ozdób każda dziewczynka będzie mogła stworzyć własną bransoletkę, naszyjnik bądź pierścionek. Zwróć tylko uwagę na to, że tego typu zestawy są przeznaczone dla nieco starszych dziewczynek – najczęściej powyżej 7 roku życia. Z kolei dla młodszych dziewczynek najlepiej sprawdzą się zabawki agd, jak np. kuchnia dla dzieci oraz lalki.

pixel