Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Jak wyczyścić zabawki do kąpieli dla dzieci? Domowe sposoby

2024-01-08
Jak wyczyścić zabawki do kąpieli dla dzieci? Domowe sposoby

Maluchy uwielbiają gumowe zabawki do kąpieli! To najlepszy sposób, aby umilić czas podczas czynności pielęgnacyjnych, tak aby mycie nie kojarzyło się dziecku z przykrym obowiązkiem. Z wodoodpornymi, kolorowymi zabawkami dzieci mogą spędzać na zabawie w wannie całe długie godziny. Jednak ciągłe przebywanie zabawek do kąpieli w wodzie jest czynnikiem, przez który łatwo o wytworzenie się bakterii. Guma wystawiona na działanie wody może mieć również skłonności do pleśnienia! Jak wyczyścić gumowe zabawki do kąpieli tak, aby były całkowicie bezpieczne dla Twojego dziecka? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Cztery sposoby na to, jak wyczyścić zabawki do kąpieli:

Pamiętaj o wyciskaniu wody

Pleśń najczęściej tworzy się w środku gumowych zabawek, tam, gdzie po skończonej kąpieli zostają czasem resztki wody. Zadbaj o to, aby zawsze wyciskać z nich wodę do samego końca, tak, żeby nie dopuścić, aby cokolwiek znalazło się w środku. Po skończonej dziecięcej zabawie nie zostawiaj gumowych zabawek na krawędzi wanny, gdzie ich kontakt z wodą będzie nieustanny! Pozwól im wyschnąć, a następnie przechowuj w suchym pomieszczeniu.

Pomimo pamiętania o wyciskaniu całej wody, czasem nie da się tego zrobić całkowicie. Jeśli bardzo zależy Ci na całkowitym uniknięciu tego problemu, możesz zatkać małe otwory w zabawkach klejem na gorąco.

Użyj octu!

Ten najpopularniejszy, naturalny domowy środek do czyszczenia ma zbawienne właściwości jeśli chodzi o czyszczenie gumowych zabawek. Wypełnij naczynie ciepłą wodą z dodatkiem octu w tych samych proporcjach, a następnie zanurz w niej zabawki i dokładnie umyj. Możesz je również zostawić w tej mieszance na godzinę lub dwie, obracając co jakiś czas, aby ocet z wodą dotarł do wszystkich zakamarków. Następnie, dokładnie opłucz zabawki czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia.

Jak wyczyścić zabawki do kąpieli

 

Pamiętaj o dezynfekcji!

Pytanie o to, jak wyczyścić gumowe zabawki do kąpieli musi zakładać również potrzebę ich dezynfekcji co jakiś czas. W przypadku nieustannie przebywających w wodzie przedmiotów ważne jest, aby co jakiś czas pozbywać się z ich powierzchni bakterii, które mogły się tam namnożyć. Aby dobrze zdezynfekować gumowe zabawki, najłatwiej użyć zmywarki. Po prostu wrzuć je do przepuszczającego wodę woreczka, aby uniknąć ewentualnego zniszczenia i odizolować je od reszty przedmiotów w zmywarce.

Jeśli nie posiadasz zmywarki, możesz włożyć gumowe zabawki do naczynia, a następnie zalać je wrzątkiem i pozostawić tak na kilkanaście minut. Inną dobrą opcją jest ich wygotowanie - włóż zabawki do garnka, zalej wodą i doprowadź do jej wrzenia. Gotuj je przez kilka minut, a z pewnością pozbędziesz się bakterii.

Czyszczenie zabawek do kąpieli - podsumowanie

Zabawki do kąpieli to świetna rozrywka dla każdego maluszka. Istnieje kilka sposobów na to, aby je skutecznie wyczyścić. Pamiętaj o tym, aby stosować je regularnie, a same gumowe zabawki wyrzucać po jakimś czasie - to zdecydowanie nie są zabawki na lata!

pixel