Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Jaki basen do ogrodu dla dzieci?

2022-06-28
Jaki basen do ogrodu dla dzieci?

Długie letnie dni sprzyjają temu, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Dla dzieci to okazja do korzystania z wielu atrakcji, na które w zimniejszych miesiącach nie ma miejsca. Wśród nich znajduje się między innymi uwielbiana przez nie zabawa w wodzie. Chcesz zagwarantować dziecku taką rozrywkę na własnym podwórku? Dowiedz się, jaki basen do ogrodu dla dzieci wybrać!

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając basen, musisz wziąć pod uwagę dwa główne czynniki: potrzeby Twojego dziecka, związane głównie z jego wiekiem, oraz warunki, w jakich basen będzie używany. Ważną kwestią jest także to, ile dzieci będzie korzystać z basenu. Kiedy odpowiesz sobie na te pytania, będziesz wiedział, na co zwrócić szczególną uwagę, co jest w Twoim przypadku kwestią obowiązkową, a co - zbędną. Tym samym, decydując się na optymalny dla dziecka model, zaoszczędzisz sporo pieniędzy - a przecież nikt z nas nie lubi przepłacać. Jakie więc znajdziesz w sklepie typy basenów ogrodowych? Jaki wybrać, aby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania?

Jaki basen dla dzieci - podstawowe rodzaje

Na początek warto zacząć od podstaw. W sklepach znajdziesz mnóstwo propozycji, stąd nie dziwi nas fakt, że wiele osób nie wie, jaki basen do ogrodu będzie dla nich najlepszy. Standardowo baseny kąpielowe dzieli się na trzy typy: baseny dmuchane, rozporowe i stelażowe. Każdy z nich nieco się od siebie różni, a różnice te przekładają się m.in. na trwałość produktu, komfort czy bezpieczeństwo jego użytkowania. Zalety oraz wady każdego z nich przedstawiamy poniżej.

Basen dmuchany

Basen dmuchany to najprostsza opcja, jaką znajdziesz na sklepowych półkach. Jest on bardzo wygodny i łatwy do rozłożenia - wystarczy go po prostu napompować. Równie prosto wymienisz w nim wodę oraz przechowasz go przez chłodniejszą część roku. Baseniki tego typu zajmują bardzo mało miejsca, dlatego możesz nawet zabrać je ze sobą na wakacyjny wyjazd. Co więcej, niektórzy korzystają z nich nawet wewnątrz domu.

Tego rodzaju baseny to najtańszy wybór, na jaki możesz się zdecydować, jednak ich minusem jest podatność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia - nie jest to więc inwestycja długoterminowa, ale raczej rozwiązanie tymczasowe, które sprawdzi się przede wszystkim w przypadku maluszków. Jeśli zastanawiasz się, jaki basen dla dzieci do 3 roku życia wybrać, to właśnie basen dmuchany będzie najlepszym zakupem. W zależności od wieku malucha wybierz inną głębokość basenu - możesz zasugerować się oznaczeniem widniejącym na opakowaniu.

Basen rozporowy

Kolejny rodzaj to baseny rozporowe, które są znacznie wytrzymalsze od tych dmuchanych, ale jednocześnie nieco droższe. Są to modele, które przyjmują pożądany kształt dzięki naciskowi wody, którą go napełniamy. Woda ta napiera na ścianki basenu, formując jego kształt.

Baseny tego typu są zazwyczaj większe i głębsze niż te nadmuchiwane, dlatego poleca się je starszym dzieciom. Często baseny rozporowe posiadają specjalny kołnierz, który dodatkowo zabezpiecza dziecko przed wypadnięciem z basenu, a w przypadku tych najgłębszy do zestawu zazwyczaj dołączana jest drabinka. Dzięki temu, że w sklepach znajdziesz baseny rozporowe o różnych rozmiarach, jest to świetny wybór w przypadku, kiedy chcesz, by służył on całej rodzinie.

Basen stelażowy

Ostatni z podstawowych rodzajów basenów to basen stelażowy. Jest to zdecydowanie najbardziej wytrzymały i odporny na upływ czasu typ basenu. Specjalne siatki, które stanowią jego ścianki, osadzone są na metalowej podstawie, dzięki czemu może on przyjmować naprawdę imponujące rozmiary. Taki basen pomieści nawet kilkanaście osób!

Baseny te poleca się zazwyczaj starszym dzieciom i młodzieży, a także dorosłym. To zdecydowanie najlepsza opcja, jeśli chcesz zakupić basen, z którego będzie korzystać cała rodzina i który posłuży Wam nawet kilka(naście) lat!

Basen ogrodowy - jaki wybrać? Podsumowanie

Dla najmłodszych dzieci najlepszą opcją będzie basen dmuchany, który dostaniesz w sklepie już za około kilkadziesiąt złotych. Jeśli zależy Ci na modelu dla starszych maluchów - wybierz basen rozporowy. Nieco droższy, ale zdecydowanie trwalszy typ, z którego mogą korzystać także dorośli. W sytuacji, kiedy zastanawiasz się, jaki basen do ogrodu będzie najlepszy nie tylko dla dzieci, ale i rodziców, zwróć uwagę na baseny stelażowe. Ten masywny i najbardziej wytrzymały rodzaj basenu zapewni rozrywkę i ochłodę w letnie dni całej rodzinie!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Wam w wyborze wymarzonego basenu, który już niedługo stanie w Waszym ogrodzie!

Przeczytaj także: Jak dbać o wodę w basenie?

pixel