Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Najlepsze zabawki dla dzieci w 2023 roku - przegląd i recenzje

2023-07-25
Najlepsze zabawki dla dzieci w 2023 roku - przegląd i recenzje

Z roku na roku możemy zaobserwować wzrost popularności coraz to bardziej zaawansowanych i innowacyjnych zabawek dla dzieci. Nowoczesne technologie, materiały i wzornictwo przyczyniają się do powstania nowej generacji zabawek, które nie tylko zapewniają dzieciom rozrywkę, ale także wspomagają ich rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. 

Mimo ciągłego rozwoju i pojawiania się na rynku nowych zabawek, na półkach wciąż jednak królują popularne zabawki sprzed kilku, a nawet kilkunastu lat, takie jak modele do sklejania, domki dla lalek, czy podbijające serca wszystkich dzieci klocki. W tym artykule dokonamy recenzji najlepszych zabawek dla dzieci oraz podpowiemy, jakie wybrać, aby maluch czerpał z ich nie tylko radość, ale także naukę. Zapraszamy do lektury! 

Jak najlepiej dobrać zabawki do wieku? 

Niezależnie od tego czy jesteś rodzicem, ciocią, wujkiem, babcią czy dziadkiem, może się zdarzyć, że nie będziesz wiedzieć, jak dobrać zabawki do wieku dziecka. A nie da się ukryć, dobór odpowiednich zabawek jest kluczowy dla zapewniania mu nie tylko satysfakcjonującej, ale przede wszystkim bezpiecznej zabawy. 

Pierwszą rzeczą, na jaką powinno zwrócić się uwagę podczas wybierania zabawki w 2023 roku, jest zrozumienie etapu rozwoju dziecka. Należy pamiętać o tym, że niemowlęta i małe dzieci potrzebują zabawek, które wspomagają rozwój sensoryczny. Warto więc zaopatrzyć się w zabawki takie jak miękkie grzechotki, gryzaki, lub interaktywne maty edukacyjne. U przedszkolaków najbardziej sprawdzą się zabawki, które rozwijają zdolności manualne i umysłowe. Świetnym wyborem będą wówczas klocki, układanki, oraz zabawki edukacyjne, które wspierają naukę liczenia, kształtów i kolorów. Natomiast w przypadku starszych dzieci warto zadbać o zabawki odpowiednio skomplikowane dla ich umiejętności, a jednocześnie wybrać takie, które stymulują wyobraźnię i kreatywność. W tej sytuacji możesz wybrać zabawki konstrukcyjne, zestawy artystyczne, czy gry planszowe. 

Polecane i popularne zabawki dla dzieci w 2023 roku

Choć wydawać by się mogło, że na tej liście znajdą się same innowacyjne zabawki, typu interaktywne roboty, to nic bardziej mylnego. Otóż okazuje się, że najlepszymi zabawkami dla dzieci są zabawki, którymi bawili się ich rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie. Tak, tak, mowa tutaj o zwyczajnych lalkach, autkach na sznurku, czy koniku na biegunach. Nieco zaskoczony? My też byliśmy. Jednakże nie da się ukryć, iż w dobie komputerów i smartfonów, warto zatroszczyć się o rozwój swoich pociech poprzez manualne zabawki. Z tego powodu poniżej przygotowaliśmy zestawienie popularnych zabawek w 2023 roku, które pobudzą kreatywność Twojego malucha

Lalki i domki dla lalek

Każda dziewczynka, niezależnie do wieku, uwielbia bawić się lalkami. Dzięki temu, że można je ubierać i czesać, dziecko rozwija wyobraźnię, a także kreuje różnorodne sytuacje i scenariusze. Najczęściej dziewczynki są zainteresowane lalką księżniczką, którą mogą ubierać w piękne i kolorowe suknie balowe oraz dodatkiem w postaci domku dla lalek typu willa. Ten miniaturowy, magiczny świat jest szczegółowo zaprojektowany i wyposażony w różnorodne elementy, dzięki którym najmłodsi mogą urządzać wnętrza oraz odgrywać codziennie scenki rodzinne. Jest to niezwykle ważny aspekt w rozwoju zdolności organizacyjnych oraz twórczego myślenia. 

Autka i pojazdy dla dzieci 

Oczywiście wśród chłopczyków niezastąpionymi od dziesiątek lat zabawkami są samochodziki. Przede wszystkim dlatego, że każde dziecko jest zainteresowane wszystkim, co się rusza. Dlatego “koło” zarówno intryguje, jak i fascynuje każdego malucha. Dla nieco młodszych świetnym wyborem mogą okazać się być autka budowlane w postaci pojazdów takich jak betoniarka czy koparka. Natomiast nieco starsi na pewno ucieszą się z auta TIR laweta, dzięki którym będą mogli transportować małe autka w jednym dużym pojeździe. 

Zabawki dla niemowląt

Wiele osób uważa, że niemowlaki są zbyt małe, aby się bawić zabawkami. Wręcz przeciwnie! To właśnie dzięki zabawie, już od pierwszych dni i miesięcy życia, rozwój maluszka staje się łatwiejszy i bardziej wszechstronny. Przede wszystkim mowa tutaj o zabawkach sensorycznych, takich jak grzechotka dźwiękowa, która pomaga znacznie szybciej nauczyć się podstawowych umiejętności, takich jak chwytanie rzeczy, rozróżnianie kolorów czy kształtów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Jokomisiada. Oferujemy szeroki wybór popularnych zabawek dla dzieci, które z pewnością skradną serca Waszych pociech. 

pixel