Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Pomysły na zabawy dla dzieci na zewnątrz

2023-04-24
Pomysły na zabawy dla dzieci na zewnątrz

W słoneczne dni takie, szkoda czasu na siedzenie w domu. Czas zachęcić swoje pociechy do tego, aby zabrały zabawki do ogródka lub na pobliski plac zabaw czy boisko. Nie wiesz, jak przekonać dzieci, że zabawa na zewnątrz może dać więcej frajdy niż konsola, telewizor czy po prostu zabawa w domu? Poznaj nasze nieocenione pomysły na sportową zabawę na zewnątrz.

Do zabawy maluchy będą potrzebowały zabawek, które z powodzeniem znajdziesz w naszym sklepie online.

Sportowe pomysły na zabawy na zewnątrz – 4 propozycje

Wiosna, lato, a czasem też wczesna jesień to znakomity czas na to, aby zachęcić dzieci do ruchu. Konkurencje sportowe lub po prostu aktywność fizyczna mogą przysporzyć wiele radości pociechom w każdym wieku. Pamiętaj, że ruch sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka. Dołącz do dziecięcych zabaw, a Ty również poprawisz swoją wydolność i zyskasz wiele korzyści z ruchu w ogródku i na boisku.

Jakie są najlepsze zabawy dla dzieci na zewnątrz? Oto nasze propozycje:

  • Badminton – zestaw dwóch paletek i zapas lotek wystarczy do tego, aby rozegrać emocjonujące zawody w badmintonie. Niektóre zestawy posiadają też specjalną siatkę, która sprawi, że zabawa będzie bardziej profesjonalna.
  • Mecz piłki nożnej – dobrze napompowana piłka do piłki nożnej oraz dwie bramki. Dzięki temu zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w każdym wieku mogą rozegrać mundial piłkarski. Do zabawy dla dzieci na zewnątrz świetnie może sprawdzić się też bramka treningowa do gry ze ścianką celności. Twoje dziecko dzięki temu nauczy się większej celności, aby w trakcie meczów strzelać zwycięskie gole dla swojej drużyny.
  • Trening boksu – chłopcy, którzy mają niepohamowane zasoby energii i wszędzie ich pełno, powinni spróbować swoich sił z zestawem bokserskim, zawierającym rękawice bokserskie oraz zestawy bokserskie z gruszką do powieszenia.
  • Baseball – jeśli nie boks i piłka nożna, to może Twoje dzieci chętnie zaangażują się w prawdziwie amerykański mecz baseballowy. Warto do takiej zabawy zaprosić też dzieciaki z okolicy, aby móc rozegrać mecz z prawdziwego zdarzenia.

Zabawy dla dzieci na zewnątrz na kółkach

Twoje dziecko kocha prędkość? W takim razie mamy do zaproponowania idealne pomysły na zabawy dla dzieci na dworze. Jakie?

  • Doskonałym pomysłem będzie jazda na deskorolce. Coraz częściej w mniejszych i większych miastach budowane są specjalne skateparki i mini rampy na placach zabaw. Twoje dziecko może tam potrenować i świetnie się przy tym bawić. Nie zapomnij dokupić mu wytrzymały kask i ochraniacze!
  • Świetne pomysły na zabawy na zewnątrz, to także jazda na rowerku czy jeździku. Jeśli masz w ogródku także obszar z płytek, to koniecznie zachęć dzieci do takiej zabawy. Dla maluchów idealnie sprawdzą się pchacze i jeździki. Dziś dostępne są one w tak wielu formach – przypominają rowerki, traktory, a nawet autka!
  • Nieco starsze dzieci, które potrafią już stabilnie chodzić, zachwycą się jazdą na trzech, a później na dwóch kółkach. Alternatywą może bardzo popularny wśród kilkulatków gokart sportowy, czyli pojazd zasilany siłą pedałów.

Przekonaj swoje dzieci już od najmłodszych lat życia, że zabawa na zewnątrz to czysta radość. Wspaniałym pomysłem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-jesiennym są również zabawki tworzące bańki mydlane, skakanka lub kreda w sprayu.

Jesteśmy pewni, że razem z naszym asortymentem znajdziesz także różne inne pomysły na zabawy na świeżym powietrzu, na których punkcie oszaleją ze szczęścia Twoje pociechy.

zabawy dla dzieci na zewnątrz
pixel