Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Nauka przez zabawę - edukacyjne zabawki dla dzieci

2022-10-11
Nauka przez zabawę - edukacyjne zabawki dla dzieci

Zabawa i nauka mogą iść ze sobą w parze. Nie bez przyczyny zabawki edukacyjne stają się coraz popularniejszym wyborem dla maluchów już od najmłodszych lat życia. Przekonaj się, jak wiele może zyskać Twoje dziecko, łącząc naukę z zabawą, a także przekonaj się, jakie zabawki edukacyjne dla dziewczynki i chłopca warto wybrać.

Co uczą zabawki edukacyjne dla chłopców i dziewczynek?

Nauka przez zabawę jest skuteczniejsza i szybsza. Jeśli nie chcesz sam lub sama organizować zabaw edukacyjnych, które zachęcą dziecko do poszerzania swojej wiedzy, to koniecznie wykorzystaj do tego zabawki edukacyjne dla dziewczynki i chłopca.

Jednak zanim polecimy Ci konkretne produkty, sprawdź, jak wiele umiejętności może nabyć Twoje dziecko dzięki takiej metodzie nauki.

Nauka czytania przez zabawę

Coraz częściej dzieci uczą się czytania w przedszkolu lub w domu. Pierwszym krokiem jest oczywiście nauka mówienia oraz osłuchanie dziecka. Później ważne jest poznanie alfabetu, a wykorzystać można do tego drewnianą układankę z literkami. To znacznie przyspieszy naukę czytania. Następnie niezawodne będą książeczki do nauki czytania.

nauka przez zabawę - Kapitan Nauka Gra Alfabet

Kapitan Nauka Gra Alfabet

Nauka angielskiego przez zabawę

Nauka język angielskiego od najmłodszych lat przyspiesza tempo przyswajania nowych słówek i wyrażeń. Zapewnij swojemu dziecku lepszy start i kładź duży nacisk, aby już od najmłodszych lat stało się dwujęzyczne, co ułatwi mu edukację w szkole, a później rozwój zawodowy. Nauka angielskiego przez zabawę może się odbywać przy pomocy różnych zabawek, takich jak interaktywne zwierzaki, gry edukacyjne itd. 

nauka angielskiego przez zabawę - Alfabet literki układanka magnetyczna

Alfabet literki układanka magnetyczna

Nauka matematyki przez zabawę

Matematyka nie musi sprawiać trudność Twojemu dziecku. Wystarczy, że od najmłodszych lat znajdziesz dobrą metodę, aby maluch mógł przyswajać podstawowe zasady działań matematycznych. Na przykład nauka tabliczki mnożenia przez zabawę przy pomocy liczydła, kostek edukacyjnych i układanek przynosi znakomite efekty. Twoje dziecko nawet nie zauważy, kiedy w trakcie zabawy nauczy się podstaw matematyki.

nauka matematyki przez zabawę - Edukacyjna gra małpka Matematyka działania

 

Edukacyjna Gra Małpka Matematyka działania

Nauka przez zabawę – 4 popularne zabawki edukacyjne

Tablica kredowa

To doskonała zabawka, która przyda się dla przedszkolaków oraz dzieci na wczesnych etapach edukacji w szkole podstawowej. Tablica kredowa ma szerokie zastosowanie – pomaga podczas nauki matematyki czy języka polskiego oraz angielskiego, podczas poznawania alfabetu i nauki pisania, a nawet czytania. Większość dzieci uwielbia też rysować na tablicy, więc ten produkt może zyskać szerokie zastosowanie.

zabawki edukacyjne dla dziewczynki - Tablica drewniana 3w1 sztaluga kreda pisaki

Tablica drewniana 3w1 sztaluga kreda pisaki

Gry edukacyjne

Nauka matematyki przez zabawę z grami edukacyjnymi jest łatwiejsza i szybsza. Puzzle, układanki oraz gry skierowane dla całej rodziny – opcji jest naprawdę sporo. Połączcie zabawę z rywalizacją, aby zapewnić frajdę całej rodzinie.

Zresztą gry edukacyjne to świetny sposób na nudę dla rodzeństwa czy dla dzieci z sąsiedztwa.

Mikroskop i akcesoria

Świetnym pomysłem może być podarowanie dziecku mikroskopu dla dzieci, które sprawi, że maluch złapie tego przysłowiowego bakcyla do nauki biologii. Poza tym jesteśmy pewni, że przy pomocy takiej zabawki wzrośnie jego ciekawość wobec świata, a uczenie się nowych rzeczy stanie się czystą przyjemnością.

zabawki edukacyjne dla chłopców - Zestaw dla naukowca Mikroskop + akcesoria

Zestaw dla naukowca Mikroskop + akcesoria

Zestawy związane z różnymi zawodami

Poza tym wśród popularnych zabawek edukacyjnych są takie, które ściśle wiążą się z wykonywaniem różnych zawodów. Dzięki nim dziecko poznaje obowiązki i przybory wykorzystywane podczas pracy dentystów, lekarzy internistów, kucharzy, elektryków, naukowców i wielu innych specjalistów. Być może to właśnie dzięki tej zabawce maluch w przyszłości znacznie szybciej i łatwiej podejmie decyzję o swojej karierze zawodowej.

pixel