Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Jaka deskorolka dla dziecka?

2022-06-28
Jaka deskorolka dla dziecka?

Lato to okres w roku, w którym królują różnego rodzaju formy aktywnego wypoczynku na zewnątrz. Chcesz, by i Twoje dziecko wykorzystało ten czas w 100%? Zaproponuj mu sport, który od lat jest chętnie wybierany przez dzieci i młodzież, czyli skatebording. Dowiedz się, jak wybrać deskorolkę dla dziecka, która będzie dla niego odpowiednia!

Dlaczego warto wybrać skatebording?

Jazda na deskorolce tak, jak uprawianie każdego innego rodzaju sportu, ma bardzo pozytywny wpływ na sprawność dziecka i jego kondycję. Dodatkowo tego typu aktywność ćwiczy cierpliwość, koncentrację oraz równowagę dziecka, które będą znakomitą podstawą do nauki innych sportów w przyszłości. Kiedy zatem dziecko może rozpocząć swoją przygodę z tym sportem?

Od kiedy deskorolka dla dziecka?

Zazwyczaj podaje się, że najlepszym wiekiem na rozpoczęcie przygody z jazdą na desce jest 5 lat. Wynika to z tego, że takie dziecko posiada odpowiednio rozwinięte zdolności motoryczne, które pomogą mu w nauce jazdy na deskorolce, która nie należy przecież do najłatwiejszych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dziecko spróbowało tego sportu wcześniej, jednak powinno się to odbywać pod czujnym okiem rodziców. Odpowiednia deskorolka umożliwia jazdę nawet dwu- czy trzylatkowi.

Deskorolka dla małego dziecka

Jak dobrać deskorolkę dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

W sklepach znajdziesz trzy podstawowe rodzaje desek: klasyczne, longboardy, oraz tzw. fiszki. Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać deskorolkę dla dziecka, które nigdy wcześniej nie jeździło, to właśnie te ostatnie będą najlepszym wyborem. Deskorolki FISH są nieduże, zgrabne i wyprofilowane w taki sposób, że swoim kształtem przypominają rybkę - właśnie dlatego nazywa się je fiszkami. Dlaczego to właśnie te deski poleca się dla nowicjuszy? 

Fiszki - dlaczego są idealne dla początkujących?

Deskorolki fiszki posiadają duże i miękkie kółka, które zapewniają dobrą przyczepność, stabilność oraz amortyzację, a tym samym są znacznie bezpieczniejsze dla dziecka i jego stawów. Niewielka wysokość oraz elastyczność ułatwiają kierowanie deską, dzięki czemu dziecko nie musi wkładać ogromnych pokładów siły np. aby zawrócić.

Wybierając deskę, zwróć także uwagę na to, jak wykonany jest deck, czyli podstawa, na której zamocowane są kółka. Dla dzieci poleca się takie modele, w których element ten jest plastikowy, co zapewnia im lekkość konstrukcji. Ważne jest także antypoślizgowe wykończenie decka, które gwarantuje młodemu skaterowi większą stabilność.

Kiedy zdecydować się na longboarda?

Jeśli zastanawiasz się, jaką deskorolkę wybrać dla starszego dziecka, które na desce czuje się już pewnie, świetną opcją w tym przypadku będzie longboard. Ta odmiana deskorolki charakteryzuje się wydłużonym kształtem oraz konstrukcją, która umożliwia osiąganie znacznie większych prędkości niż fiszka czy klasyczna deskorolka.

Ostatnią rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jeśli zastanawiasz się, jaka deskorolka dla dziecka będzie najlepsza, są łożyska. To element, który znajduje się przy kółkach deski i który odpowiedzialny jest za płynność i szybkość jazdy. Jeśli szukasz sprzętu dla młodszego dziecka, np. deskorolki dla dziecka 3-latka, postaw na model z łożyskami ABEC3, który nie pozwoli mu na rozwinięcie zawrotnej prędkości i nie narazi go na ryzyko niebezpiecznego upadku. Jeśli chodzi o starsze dzieci, które posiadają większą kontrolę nad swoim ciałem lub miały wcześniej do czynienia z tym spotem, możesz wybrać łożyska ABEC5, które pozwolą mu na trochę szybszą jazdę. Pamiętaj - im wyższy parametr przy oznaczeniu łożysk, tym płynniejsza jazda na sprzęcie.

Jak wybrać deskorolkę dla dziecka... i dorosłego?

Zachęcanie dzieci do uprawiania sportów różnego typu oraz podsuwanie im nowych aktywności to najlepsza rzecz, jaką mogą zrobić rodzice. Jeśli dziecko w najmłodszych latach przekona się, że spędzanie wolnego czasu w aktywny sposób może być świetną rozrywką, sport stanie się nieodłączną częścią jego życia. Kiedy już wiesz, jak wybrać deskorolkę dla dziecka, zastanów się, czy może i Ty nie masz ochoty na spróbowanie czegoś nowego? ;)

Przeczytaj także: Jak dobrać rowerek dla dziecka?

pixel