Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Rowerek trójkołowy - jaki wybrać? Porady

2024-03-27
Rowerek trójkołowy - jaki wybrać? Porady

Kiedy nadchodzi wiosna, dni robią się coraz cieplejsze, a słońce zachodzi coraz później, także spacery z dzieckiem znacznie się wydłużają. Dzięki temu wiosenne i letnie miesiące mogą stać się doskonałą okazją na to, aby Twoje dziecko nauczyło się nowych umiejętności i podejmowało nowe aktywności na świeżym powietrzu. To może być świetny moment na to, żeby Twój maluch zaczął się uczyć jazdy na rowerze, a pomoże mu w tym rowerek trójkołowy! Taki sprzęt uczy utrzymywania równowagi, jest bezpieczny i z powodzeniem sprawdzi się jako pierwszy rower w życiu Twojego dziecka. Jaki rowerek trójkołowy dla dziecka wybrać, od jakiego wieku dzieci mogą już uczyć się jazdy na takim sprzęcie sportowym i o czym warto pamiętać podczas jego wybierania? Podpowiadamy!

Rowerek trójkołowy - od kiedy?

Wiek, w którym dziecko może już zacząć trenować jazdę na rowerku trójkołowym, zależy od modelu tego małego pojazdu. Dziś rowerki trójkołowe zdecydowanie nie oznaczają już tego samego sprzętu, co jeszcze kilkanaście lat temu. Na rynku dostępne są modele, dzięki którym Twoje dziecko może zacząć trenować jazdę już nawet od 6 miesiąca życia, jeśli tylko jest w stanie w tym wieku utrzymać się w pozycji pionowej! Współczesne rowerki trójkołowe dla dzieci to wielofunkcyjne pojazdy, które łączą w sobie cechy wózków spacerowych, pchaczy, które służą dzieciom do nauki chodzenia oraz właśnie rowerków trójkołowych. Masz starsze dziecko? Współczesne rowerki trójkołowe są tak wielofunkcyjne, że sprawdzą się również w takich przypadkach - nawet do 5 roku mogą być ulubionym pojazdem Twojego malucha.

Rowerek trójkołowy od kiedy

Jaki rowerek trójkołowy dla dziecka wybrać?

Istnieją oczywiście zwolennicy klasycznych rowerków trójkołowych, które posiadają nieodczepianą rączkę oraz siodełko podobne do tego, które mają zwykłe rowery dwukołowe. Współcześnie jednak na rynku dostępne jest tak dużo różnorodnych modeli rowerków trójkołowych dla dzieci, które stawiają na wygodę oraz całkowite bezpieczeństwo maluszka, że zdecydowanie warto dać im szansę. Jaki rowerek trójkołowy dla dziecka wybrać? Zwróć uwagę na:

  • bezpieczeństwo - to najważniejszy aspekt każdego rowerka trójkołowego. Jeśli decydujesz się na rowerek trójkołowy dla maluszka, pamiętaj, aby wybrać model wyposażony w bardzo bezpieczny system pasów, dzięki którym nie ma ryzyka, że dziecko wypadnie. Rowerek dla najmłodszych powinien także posiadać dodatkowe zabezpieczenie w postaci barierki z przodu. Kolejnym elementem gwarantującym bezpieczeństwo będą również hamulce blokujące, dzięki którym rodzic albo dziecko łatwo zatrzyma jazdę w każdym momencie;
  • wygodę - współczesne modele rowerków trójkołowych często posiadają wygodne foteliki z oparciem, które można zdemontować, gdy dziecko podrośnie. Warto zwrócić uwagę również na obecność składanego daszku, który ochroni przed słońcem oraz deszczem czy wiatrem;
  • dopasowanie do wieku dziecka - jeśli decydujesz się na rowerek trójkołowy dla dziecka, z pewnością chcesz, aby posłużył on na długie lata. Warto wybrać model, który będzie rosnąć wraz z dzieckiem, a wszystkie elementy, które przywodzą na myśl spacerówkę, będzie można spokojnie zdjąć, aby umożliwić dziecku swobodną jazdę.

Jeśli chcesz, aby nowy sprzęt sportowy Twojego dziecka posłużył mu na dłużej i aby jazda była naprawdę wygodna, Twojej uwadze polecamy rowerki trójkołowe Tiny Bike dostępne w ofercie hurtowni zabawek Jokomisiada! Uniwersalny szary rowerek trójkołowy jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Posiada 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z wygodnymi szelkami. Dodatkowym atutem jest składany daszek, który można dopasować do warunków pogodowych, a siateczka zamieszczona do zestawu zapewni dobrą wentylację. Sprawdź też inne dostępne kolory tego modelu w naszej ofercie!

Podsumowanie

Rowerek trójkołowy to ważny zakup, dlatego do jego wyboru należy podejść w sposób odpowiedzialny. Zdecyduj się na model, który zagwarantuje Twojemu dziecku bezpieczeństwo, wygodę oraz świetną zabawę na długie lata!

pixel