Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

maty, dywaniki i leżaczki

Ilość produktów: 20

Kompletując wyprawkę dla niemowlęcia rodzice często mają dylemat, czy wszystkie zalecane artykuły będą rzeczywiście maluchowi niezbędne. Mamy wózek, łóżeczko to czy konieczna jest mata dla niemowląt? Maty dla dzieci mają tyle zalet, że nie ma potrzeby rozważać - “kupić- nie kupić?”

Jak wygląda taka mata niemowlęca i do czego służy?

Mata to coś w rodzaju kołderki (tkanina z miękkim wypełnieniem). Możemy rozłożyć ją na podłodze w dowolnym miejscu mieszkania, ułożyć na niej niemowlę zapewniając mu w ten sposób bezpieczne warunki do rozwijania umiejętności. Maty dla niemowląt to niezawodny sposób, aby zająć maluszka na wiele minut i wygospodarować chwilę czasu dla siebie. Oprócz wspomnianych mat - kołderek, w sprzedaży znajdziemy takie najprostsze w formie, czyli piankowe i zupełnie wyglądające jak najlepsze place zabaw - maty edukacyjne wyposażone w pałąk z kompletem zabawek do zawieszania, a nawet takie, które posiadają wiele dodatkowych elementów przydatnych na różnych etapach rozwoju maluszka (maty Fisher Price).

W czym maty i leżaczki edukacyjne pomagają dziecku?

Zadaniem maty edukacyjnej jest wspieranie rozwoju sensorycznego (aktywowanie zmysłów) i umiejętności motorycznych niemowlęcia w bezpiecznych dla niego warunkach. Również leżaki edukacyjne, przeznaczone dla niemowląt, które nabyły umiejętność siedzenia spełniają takie funkcje. Mata dla dziecka to bezpieczne miejsce przy przewracanie się z plecków na brzuszek i odwrotnie, do pierwszych prób siadania i raczkowania, zaś wyraziste kolory, rozmaite faktury i kształty zabawek przywieszanych do pałąka maty lub leżaczka są niezastąpione jak elementy wspierające rozwój niemowlęcia. Maty i leżaki dla dzieci mogą służyć dziecku nawet wtedy, gdy wyrośnie z zabawek sensorycznych np. jako dywaniki do zabawy czy do wyznaczenia kącika zabawy. Dlatego nie ma co rozważać kupna, tylko nabyć matę niemowlęcą w naszym sklepie. Zyska i dziecko, i rodzice.(1926) Dla maluchów polecamy również zabawki dla niemowląt

    pixel