Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Klocki drewniane

Ilość produktów: 4

Sklepowe półki uginają się od ilości zabawek, a dylemat dorosłych pozostaje ten sam "jaką zabawkę kupić dziecku, by nie była jedynie modnym gadżetem, ale dawała radość i wspierała rozwój malucha?". Drewniane klocki - według "znawców" to zabawka jedna z najlepszych.

Dlaczego warto zainwestować w klocki drewniane dla dzieci?

Wystarczy przypomnieć sobie własne dzieciństwo i godziny spędzone na budowaniu domków i innych wymyślonych budowli. Kiedyś zabawa klockami rzadko się nudziła i dzisiaj nic się w tej kwestii nie zmieniło. Bo to nie zabawki wyposażone w szereg mechanizmów, ale te najprostsze - drewniane klocki - dają najwięcej radości z tworzenia. Pozwalają na uruchomienie wyobraźni i dają maluchowi możliwość zabawy nimi na swój własny sposób. Psycholodzy ciągle podkreślają zalety kreatywnych zabawek w rozwoju dziecka. Ale oprócz kreatywności zabawa drewnianymi klockami usprawnia sprawność manualną, koordynację wzrokowo ruchową, koncentrację, ćwiczy wyobraźnię przestrzenną i sprzyja budowaniu relacji społecznych. Drewniane klocki dla dzieci możemy wykorzystać do nauki liczenia, poznawania kształtów i kolorów, a nawet poznawania liter i czytania.

Kiedy dziecku można podarować pierwsze drewniane klocki?

Mały zestaw z dużych elementów już nawet sześciomiesięcznemu brzdącowi. Wprawdzie nic z nich nie zbuduje, ale kolorowy klocek pobudza zmysły, a rzucając go maluch poznaje zależności przyczyna - skutek. Dziewięciomiesięczny brzdąc postawi swoja pierwszą wieżę (2-3 klocki). Pierwsze większe konstrukcje maluch zaczyna budować około 2 roku życia. Atrakcją będzie dla niego drewniana kolejka z wagonikami z klocków. Starsze dzieci potrafią z drewnianych klocków stworzyć konstrukcyjne dzieła mając do dyspozycji duże zestawy. Możemy zakupić klocki drewniane tematyczne i całkiem luźne zestawy (dostępne w naszym sklepie Jokomisiada). Jedne i drugie w niczym nie ograniczają wyobraźni dziecka. Z pewnością drewniane klocki są bezpieczne dla dzieci, trwałe, dają wiele możliwości zabawy i radość z tworzenia. Sprawdź także klocki magnetyczne oraz klocki piankowe dostępne w naszej ofercie!

    pixel