Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Zabawki dla dzieci w wieku 1, 2 i 3 lat

Ilość produktów: 477

Czasy burego misia minęły bezpowrotnie. Dzisiaj na sklepowych półkach królują bajecznie kolorowe pluszaki, zabawki grające, chodzące, pojazdy o tysiącach możliwości i wiele, wiele innych. Tylko, że w tym gąszczu zabawek trudno znaleźć tę wyjątkową. Dlatego, by chociaż troszkę ułatwić dorosłym wybór, w naszym sklepie internetowym zabawki zostały pogrupowane według kategorii “wiek dziecka”. Na zakup jakiej zabawki się zdecydować? Podpowiadamy! Najlepsza zabawka to oczywiście taka, która jest odpowiednio dobrana do wieku i możliwości dziecka, taka która daje radość, a jednocześnie wspiera jego wszechstronny rozwój.

Jakie wybrać zabawki dla rocznego dziecka?

Około pierwszego roku życia maluchy stawiają swoje pierwsze kroki. Początkowo niepewne swoich nowych umiejętności chętnie skorzystają z pomocy wszelkich zabawek pchaczy. Stają się one idealną zabawką dla rocznego dziecka. Gdy chodzenie przestaje być atrakcyjne, chętnie przesiadają się na jeździki. ”Roczniaki” lubią bujanie i huśtanie (czyli konik na biegunach jak najbardziej) oraz zabawka dla dzieci 1 rok, które pozwalają na odkrywanie ich możliwości np. leżaczki i maty edukacyjne, zabawki muzyczne dla dzieci.

Zabawki dla dwulatka – co zainteresuje małego buntownika?

Twój maluch wkracza w etap samodzielności. Mocno akcentuje swoją autonomię. Ale to ciągle dziecko, które do prawidłowego rozwoju potrzebuje zabawy i zabawek. Z jeździka rezygnuje na rzecz rowerka biegowego. Zabawki dla 2 latka, którymi się  chętnie pobawi to elementy do celowania i manipulowania, zbuduje domek z klocków i obsłuży zabawkowy sprzęt domowy. Jeśli chodzi o zabawki dla 2 latki, to będą idealne lalki szmacianki, a chłopców pojazdy specjalistyczne – koparki, śmieciarki, wywrotki. Dwulatkowi możemy zaproponować do zabawy puzzle z niewielką liczbą dużych elementów i proste układanki.

Jakie są odpowiednie zabawki dla dzieci poniżej 3 lat?

Im bliżej trzecich urodzin, tym maluch chętniej bawi się w dom i rodzinę, naśladuje dorosłych. Świetne zabawki dla dzieci poniżej 3 lat to na przykład warsztat małego mechanika, kuchnia z wyposażeniem z pewnością spodobają się każdemu dziecku. Nie możemy zapominać także o plastelinie, kredkach, farbach. I niezmiennie fajnej piłce. A latem... Idealne zabawki dla maluchów to dmuchany basen, zabawki do piasku i wody. Jeśli szukasz bezpiecznych, atrakcyjnych i wspierających rozwój zabawek – zajrzyj do “Jokomisiada”.

pixel