Masz problem ze złożeniem zamówienia? Zadzwoń: 517663060

Jakie zabawki do ogrodu dla dzieci?

2021-05-27
Jakie zabawki do ogrodu dla dzieci?

Przebywanie na świeżym powietrzu jest wskazane od pierwszych dni życia! Niezależnie od pogody zawsze można coś zrobić, wymyślić jakąś kreatywną zabawę. A jak ma się dopasowane zabawki, sprzęty ogrodowe do zabawy, to czas spędzony na zewnątrz może trwać bez końca.

Gdzie najbardziej dzieci lubią spędzać czas na zewnątrz?

Na placach zabaw. Huśtawki, piaskownice, baseny ogrodowe, ślizgi wodne, trampoliny to jedne z ulubionych zabawek podwórkowych nie tylko najmłodszych, ale i starszych dzieci. Własny plac zabaw to marzenie każdego dziecka i jeśli tylko mamy taką możliwość, czyli posiadamy przydomowe podwórko, ogród czy działkę to bez problemu możemy dzieciom go zorganizować. Mniejszy lub większy, w zależności od ilości wolnego terenu do zagospodarowania. Taki plac możemy zaopatrzyć w trampolinę, basen ogrodowy, piaskownice, namioty z tunelami, a także szereg zabawek o mniejszych gabarytach takich jak zabawki do piaskownicy, wszelkie pojazdy, piłki, skakanki. Jeśli nie ma opcji własnego placu zabaw to nic straconego! Wystarczy zabrać ze sobą hulajnogę, deskorolkę i pomknąć na miejski plac zabaw z wiaderkiem i łopatką, paletkami do badmintona!

Na co zwrócić uwagę kupując zabawki ogrodowe dla dzieci?

Pierwsza, najważniejsza zasada: nie kupujemy zabawek "na wyrost". Zabawki ogrodowe powinny być dostosowane do wieku i możliwości dzieci.

Po drugie: muszą być bezpieczne dla małych użytkowników. Do wyboru mamy zabawki ogrodowe dla dzieci drewniane, plastikowe czy wykonane z innych tworzyw sztucznych. Zwracajmy uwagę na posiadane atesty i certyfikaty. 

Jakie zabawki do ogrodu dla dzieci?

Innych zabawek potrzebuje roczne dziecko, innych przedszkolak, a jeszcze innych uczeń.

Najpopularniejszą zabawką ogrodową jest Piaskownica. Jest uniwersalna, ponadczasowa i przeznaczona dla każdego wieku. W naszej ofercie znajdziecie piaskownice drewnianą ze spuszczanym daszkiem, co pozwoli na zabezpieczenie piasku przed niechcianym zabrudzeniem, po skończonej zabawie.

Kolejny „niezbędny" sprzęt ogrodowy to:

Huśtawka ogrodowa – w tym przypadku wiek dziecka ma znaczenie. Maluchy potrzebują huśtawek z dodatkowymi zabezpieczeniami, starszym dzieciom możemy zaproponować huśtawki w postaci gniazda bocianiego z wypełnionym dnem lub plecione. Podobnie rzecz ma się z basenami.

Basen ogrodowy dla rocznego dziecka powinien być niewielkich rozmiarów najlepiej z dmuchanym dnem, starszym dzieciom możemy zaproponować nieco większych rozmiarów baseny rozporowe, stelażowe, wodne place zabaw, ślizgi.

Basenik dziecięcy jako zabawka ogrodowa dla dzieci

Trampolina: decydując się na trampolinę mamy dwie opcje do wyboru, a mianowicie SkyFlyer Ring z siatką montowaną wewnątrz przeznaczoną dla mniejszych dzieci. W tej trampolinie kołnierz ochronny jest na zewnątrz siatki i zabezpiecza sprężyny naciągające batut, także tutaj maluszek może bezpiecznie brykać po batucie , bez dostępu do sprężyn.

W wersji klasycznej siatka mocowana jest na zewnątrz okręgu, co zapewnia więcej miejsca. Z takiej opcji mogą korzystać już starsze dzieci włącznie z dorosłymi.

Bramka piłkarska, też zalicza się do klasyków wyposażenia ogrodowego. W naszej ofercie znajdziecie bramki metalowe Bramka Piłkarska 300 x 205 x 90 cm stadion SP0661, plastikowe, gięte (składane) z tworzywa sztucznego. No bo przecież jak bez bramek można rozegrać mecz rodzinny! Do sportów drużynowych też świetnie sprawdzi się Duża Koszykówka 240 cm - zestaw z piłka SP0629, która pozwali na rozegranie emocjonującego meczu.

Bramka piłkarska jako zabawka ogrodowa dla dziecka

Oprócz dużych zabawek, oferujemy drobne zabawki, które można zabrać ze sobą.

Badminton, wszystkie paletki do gier sprawdzą się na każdym wypadzie poza miasto. Wiaderka do piasku, dmuchane piłki plażowe Bestway. W tej kategorii także znajdują się hulajnogi, hulajnogi balansowe, trójkołowe, deskorolki, fiszki, rowerki biegowe, rowery RoyalBaby.

A do całkowitego zawrotu głowy możemy także dołączyć autka, motory, quady akumulatorowe.

Pojazdy akumulatorowe cieszą się szerokim powodzeniem wśród dzieci i rodziców, sprawdzają się na alejkach w parku podczas spaceru, radzą sobie z nierównym podłożem. Pojazdy występują jako jednoosobowe, dwuosobowe a nawet trzy osobowe. Także wybierając się na spacer można zapakować do bagażnika np. Forda PA016 wiaderko z łopatką do piaskownicy i inne niezbędne akcesoria do zabawy na placu zabaw. Samochód dla dziecka często wygląda jak kopia prawdziwego pojazdu rodzica, dlatego taki sprzęt pozwoli każdemu maluszkowi poczuć się jak prawdziwy kierowca.

Bezpieczna zabawa ponad wszystko

Bez względu na to czy organizujemy zabawki ogrodowe dla rocznego dziecka, plac zabaw dla 5- latka czy starszego dziecka pamiętaj, że dzieci mogą z nich korzystać tylko pod opieką dorosłych. Każdy z ogrodowych sprzętów musi być stabilnie i bezpiecznie usytuowane, posiadać odpowiednie atesty. Bogaty wybór zabawek ogrodowych w sklepie Jokomisiada pozwoli Ci na dopasowanie sprzętu, zabawek dla swojego dziecka. 

pixel